SERVER ACIKLAMASI BİLGİLERİServer Adı
:
metin2 oyunu özellikleri
IP
:
www.metin2serverler.biz.tr
Durum
:
Server Açık
Zorluk
:
Zor
Site
:
www.metin2serverler.biz.tr/
Panel
:
www.metin2serverler.biz.tr/

Server acıklaması bilgileri
Hem zekâ hem de macera oyunu olan Metin 2, içerisinde birden fazla karakter seçeneği bulunan, en popüler online oyunlardan biridir. Kore ve Çin’de yayına başlayan Metin 2 oyununun yönetimi sonraki yıllarda sırasıyla; Gameforge, Z8Games ve Interaktif adlı şirketlere devredilmiştir. İlk dil seçeneği Almanca olan oyunun yaygınlaşmaya başlamasıyla, dil seçenek sayısı 17’ye kadar yükselmiştir.
Oyunun içerisinde, Chunjo İmparatorluğu, Jinho İmparatorluğu ve Shinsoo İmparatorluğu olmak üzere üç büyük imparatorluk yer almaktadır. Metin 2 oyunu, bu üç imparatorluğun savaşını konu edinen, bir uzak doğu hikâyesidir. Oyun dünya çapında bir üne kavuşmuş olup, kullanıcı sayısı da 150 milyonu bulmuştur. Gün geçtikçe kullanıcı sayısını artıran Metin 2, içerisinde çeşitli pvp serverler bulundurmaktadır.

Metin 2 oyununda esas amaç, oyuncuların kendilerini geliştirmeleri olduğundan, zamanla farklı oyun anlayışları geliştirilmeye başlanmıştır. Bu anlayış doğrultusunda, editli, editsiz ve emek olmak üzere birden fazla değişik metin2 pvp server ortaya çıkmıştır. Bu serverler arasında en çok tercih edileni, editsiz pvp server olmaktadır. Edit seçeneği bulunmayan editsiz metin2 pvp serverler içerisinde; kolay, orta ve zor olmak üzere üç farklı derece yer almaktadır.

Pek çok dalda ödüle layık görülen Metin 2 oyunu, dünyaca ünlü bir online rol yapma oyunudur. Oyun, 2008 de Red Herring 100 Europe ödülünü kazanırken, oyunun kurucuları da en iyi girişimci dalında ödül almışlardır.